Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

ANTALYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Ödüllü Afgan Oyuncu ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni Tercih Etti.

Güncelleme Tarihi: 10/03/2018


“Uçurtma Avcısı” filminden tanılan Afganistan sinemasının ödüllü oyuncusu Abdul Qadir Farookh (69) “Toz” filminin çekimleri için Türkiye’ye geldiği sırada tatil içinde Alanya’yı tercih etmiştir.
Ödüllü sinema oyuncusu Abdul Qadir Farookh tatili için geldiği Alanya’da sağlık kontrolleri için ise Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Alaadin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni tercih etmiştir. 26-27-28 Temmuz tarihlerinde Rutin kontrolleri ve genel sağlık taraması yapılan Abdul Qadir Farookh 3 gün boyunca süren tedavisinin ardından Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan’ı makamında ziyaret ederek hastanede gördüğü ilgiden, başarılı ve kaliteli sağlık hizmetinden dolayı teşekkürlerini iletmiştir.
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çok iyi ağırlandığını ifade eden Abdul Qadir Farookh; “Burada gördüğüm sağlık hizmetini daha önce gittiğim çoğu ülkede görmedim. Sağlık personellerinin hepsi benimle yakından ilgilendiler. 3 gün boyunca kendimi bir hastanede değil sanki evimde gibi hissettim. Burada gördüğüm ilgiyi, sağlık hizmetini ve Alanya’nın güzelliklerini ülkemdeki arkadaşlarımla ve yakınlarımla paylaşacağım. Gördüğüm kadarıyla Türkiye’deki sağlık hizmeti birçok ülkeden çok daha iyi durumda. Türkiye’de sunulan Sağlık Turizmiyle ilgili hizmetleri de yakından takip etmekte ve çalışmaları başarılı bulmaktayım. Yapılan tedaviden ve ilgiden dolayı tüm hastane personeline, uluslararası hasta birimine, hastane yönetimine ve Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan’ a teşekkür ediyorum” dedi.
Uzun yıllardan beri Türkiye ile Afganistan arasındaki dostluğun devam etmekte olduğuna dikkat çeken Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan ise; “Afganistan’da film sektöründe hizmet veren Abdul Qadir Farookh sağlık sorunları nedeniyle hastanemizi ziyaret etmiştir. Bizlerde elimizden geldiği kadarıyla kendisini en iyi şekilde ağırlamaya, sağlıkla ilgili sorunlarına çözüm bulmaya çalıştık. Alanyamızı ve ülkemizi sağlık hizmeti noktasında en iyi şekilde temsil etmek adına hastane olarak var gücümüzle çalışmakta ve hizmet vermekteyiz. Hasta ve hasta yakınlarımızın daima yanındayız. Sağlığınız emin ellerdedir. Bizi tercih eden hastamız Abdul Qadir Farookh’a geçmiş olsun dileklerimi sunuyor ve bu nazik ziyareti için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
Abdul Qadir Farookh’un sağlık durumuyla ilgilenen Genel Cerrah Uzmanı. Opr. Dr. Serkan Şengül ise her hastamızda olduğu gibi bu hastamızda da bir hekim olarak elimizden geleni yaparak Farookh’un genel sağlık taramasını ve rutin kontrollerini gerçekleştirdik” dedi.


20604714_1051732654957647_7753487067396230786_n.jpg