Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

ANTALYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Stajyer Öğrencilere Kamu Hastanelerinde Turistin Sağlığı ve Sağlık Turizmi Anlatıldı

Güncelleme Tarihi: 10/03/2018

Kapadokya Meslek Yüksek Okulu, Sağlık Turizmi ve İşletmeciliği Bölümü öğrencilerine, Kamu hastanelerinde turistin sağlığı ve sağlık turizminin önemi ile işleyişi hakkında bilgi verildi. Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde staj görmekte olan Kapadokya Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine verilen bu eğitimde, okudukları bölümün önemine değinilerek Türkiye'deki konumu hakkında bilgi verildi. Staj için ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesini tercih eden öğrenciler, 40 gün süren stajlarının kendileri için çok verimli geçtiğini dile getirerek Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan'a ve Uluslararası Yabancı Hasta Birimi Müdürü Ahmet Girgin'e teşekkür ederek stajlarını uzatmak istediklerini belirttiler. Dr. Tevfik Yazan öğrencilerin bu isteğinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek istedikleri kadar hastanede staj görebileceklerini söyledi.
Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan, sağlıkta dönüşüm programı kapsamında Kamu Hastanelerinin hastalara, daha yüksek kalitede ve ileri teknolojiyle hizmet vermeye başladığını söyledi. Dr. Tevfik Yazan; "Ülkemiz bulunduğu jeopolitik ve stratejik konumu nedeniyle bölgesinde her alanda lider konumda olduğu gibi sağlık alanında da lider konuma geldi. Hükümetimizin Sağlıkta Dönüşüm Programı Kapsamı sayesinde yüksek kalitede ve ileri teknolojiyle hizmet vermeye başladık. Turistin sağlığı ve sağlık turizminin hastanemizde işleyişine önem vermekteyiz. Bizim hastane olarak prensibimiz her hastamızın en iyi sağlık hizmetini almasını sağlamaktır. Bu amaçla bütün hastalarımıza kendi evlerindeymiş gibi kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaya çalışmaktayız. Yabancı hastalarımızda bizim için ve ülkemizin tanıtımı için önemli ve değerlidir.
dedi.
Uluslararası Yabancı Hasta Birimi Müdürü Ahmet Girgin ilk önce öğrencilerin turistin sağlığı ve sağlık turizmini ayırt etmeleri gerektiğini vurguladı. Her hastanın burada en iyi hizmeti almaları için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti. Ahmet Girgin; "bizler ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uluslararası Yabancı Hasta Birimi olarak yabancı hastalarımızın sorunsuz, güvenilir ve kaliteli bir sağlık hizmeti almaları için hizmet vermekteyiz. Bu doğrultuda işimizi iyi yapmamız gerekmektedir dedi. Girgin, daha sonra 5 öğrenciye Uluslararası Sosyal Güvenlik sözleşmelerinin işleyişi hakkında bilgi verdi.

20643509_1054129648051281_3264242856360827833_o.jpg

20626809_1054129718051274_5387043230188288802_o.jpg