SAĞLIK ÇALIŞANLARI ULU ÖNDER ATATÜRK'E SAYGI DURUŞUNDA BULUNDU
15 Kasım 2021


Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık çalışanları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yıl dönümünde unutmadı.
Hastanenin bahçesinde düzenlenen anma törenine; Başhekim Prof. Dr.Hüseyin Lakadamyalı, idareciler, hastane personeli, hasta ve hasta yakınları katıldı.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09:05'de hastane bahçesinde siren sesi ile birlikte bayrak yarıya indirildi. Atatürk başta olmak üzere onun silah arkadaşları ve bu vatan için gözünü kırpmadan can vermiş tüm şehitler anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve öneminine binaen bir konuşma gerçekleştiren Prof. Dr.Lakadamyalı, "Vatanının bağımsızlığı için girdiği her mücadeleyi askeri ve siyasi dehasıyla zaferle taçlandıran Mustafa Kemal Atatürk, Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Cesareti, zekası, duruşu ve kararlılığı ile koca bir millete öncü olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde saygı, şükran, özlem ve minnetle anıyoruz. Bizler zihinlerimize işlemiş olan ilmi ile daima onun yolunda ilerlemeye devam edeceğiz" dedi.