Türkiye’ de Sağlıkta bir ilk...
28 Mayıs 2018

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilklere imza atmaya devam ediyor. Öğretim Görevlisi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Özlem Özer Çakır Gastroenteroloji ve sindirim sisteminde lazer tedavisini Türkiye’ye getirerek bir ilke imza attı. Mide tümörü olan ve buna bağlı olarak da tıkanıklığı bulunan Veysel Bozdağ( 68) Türkiye’ de ilk kez uygulanan ameliyat ile sağlığına kavuştu. 

Sağlık hizmetinde yeni bir çığır 
Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Özlem Özer Çakır;” sağlık hizmetinde lazer tedavisi birçok alanda yapılmakta ve başarıyla uygulanmaktadır. Bizde ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak ilk defa Türkiye’ de Gastroenteroloji ve sindirim sisteminde lazer tedavisini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Hastam Veysel Bozdağ ‘ın midesinde tümörü bulunmaktaydı buna bağlı olarak da tıkanıklığı mevcuttu. Bu tıkanıklığını açmak için ekibimle birlikte başarılı bir şekilde lazer tedavisini uyguladık. Lazer ile hastamın tümör dokularını ablaze ederek ortadan çıkardık . Bu uygulamanın tümörün gelişimini önlemekte de faydası olacağına inanmaktayım. 
''Sağlık hizmetinde yeni hedeflerimiz var.''
Bundan sonraki süreçte de hastanemizde; hem yemek borusu, mide , 12 parmak bağırsaklarındaki tümörler, kolon tümörlerinde, sindirim sistemlerinin tümörlerinde tıkanıklığı önlemek hem de tümörün gelişmesini önlemek amacıyla lazer tedavisini uygulamaya devam edeceğim. “dedi. 
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş, Türkiye’de ilki gerçekleştiren Öğretim Görevlisi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Özlem Özer Çakır’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

2.jpg