Bebek başı büyüklüğünde ki kitle başarılı bir operasyonla alındı.
21 Haziran 2018

Sırt ve karın ağrısı şikayeti ile ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastane’sine başvuran hasta Selim Öztürk(63) ‘den 3 kilo ağırlığında 25 cm çapında bir kitle çıkarıldı. 10 yıldır sırt ve karın ağrısı şikayetleri olan hasta Selim Öztürk ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastane ’si Dr. Öğretim Üyesi Genel Cerrah Uzmanı Yılmaz Güler’e tedavi için başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda hastada, karaciğerinde kist hidatik (bir tür parazitin oluşturduğu bir hastalık) tespit edildi. Ameliyata alınan hastanın operasyon sırasında karaciğerden bağımsız olarak alt kısmında yaklaşık 25 cm çapında 3 kilo ağrılığında karaciğere ,böbreğe, diyaframa ve ana damarlara bası yapan bir kitle tespit edildi. Operasyon anında gördüğü karışında şaşkına uğrayan Dr. Yılmaz Güler ve ekibi 2 saat süren müdahale sonunda başarılı bir şekilde kitleyi almayı başardı. Hasta aynı anda hem karaciğerindeki kistten hem de sırt ve karın ağrısı şikayetlerine neden olan bebek kafası büyüklüğündeki kitleden kurtuldu. Selim Öztürk’ün ilk ziyaretçileri ise ameliyatına giren sağlık ekibi ve Dr.’u Yılmaz Güler oldu. 

Yerleşim yeri olarak sıra dışıydı.

Dr. Öğretim Üyesi Genel Cerrah Uzmanı Yılmaz Güler; “ hastamıza yaptığımız tetkikler sonucunda karaciğer kist hidatiği tespit ettik. Ameliyata aldığımız hastamız Selim Öztürk’te operasyon sırasında karaciğerinden bağımsız bir bölgede 25 cm çapında ve 3 kilo ağrılığında bir kitle tespit ettik. Bizim için sürpriz olan bu durum yerleşim yeri olarak sıra dışı ve zor bir bölgedeydi. Ameliyathane ekibimle birlikte 2 saat süren bir operasyon sonunda kitleyi başarılı bir şekilde çıkarabildik. Ameliyat sonunda hastamızı 4 gün boyunca hastanemizde misafir ettik. Selim Bey’in genel durumu iyi. Kendisi artık ağrıları olmadan normal hayatına mutlu bir şekilde devam edebilecektir. dedi. 

Yeniden doğdum.

Selim Öztürk, yeniden doğduğunu söyleyerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Öztürk; “operasyon sonunda kendimi rahatlamış gibi hissediyorum. Sırt ve karın ağrılarımdan artık kurtuldum. Hayatım boyunca iğne bile vurulmadığım halde doktorumun bana vermiş olduğu güven sayesinde çok rahat bir operasyon geçirdim. Sağlık çalışanlarının göstermiş oldukları anlayış ve hoşgörü sayesinde kendimizi evimizde gibi hissettik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “dedi. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş ve hastane yönetimi Dr. Öğr. Üyesi Genel Cerrah Uzmanı Yılmaz Güler’i ve ameliyat ekibini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.


opere2.jpg

opere1.jpg