Alanya'lıları eğitime davet ediyoruz.
24 Temmuz 2018

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi halka yönelik eğitimlerine devam ediyor. Hastalıklar konusunda bilinçli bir kitle oluşumuna katkı sağlamak adına her ay farklı konularda eğitimler düzenlemeye hazırlanıyor .
Bu kapsamda Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ali Akkoç 26 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 15:00’ de konferans salonunda idrar kaçırma ve kadın ürolojisi konularını ele alarak katılımcıların merak ettiği soruları yanıtlamaya hazırlanıyor. Dr. Öğr. Üyesi Ali Akkoç ; “ Perşembe günü düzenlenecek olan seminerde kadınlarımızın dile getirmekte zorlandığı sağlık problemini ele almayı planlıyoruz. Bu doğrultuda idrar kaçırmanın tipleri, tanısı ve yeni tedavi yöntemlerini ele almayı planlıyorum. Soru cevap şeklinde devam edecek olan eğitim seminerimize tüm halkımızı bekliyoruz. Kadın ürolojisi konusunda merak ettikleri tüm soruları bizlerle paylaşabilirler ve birlikte konuları ele alabiliriz. Gelin hastalıklar konusunda daha bilinçli bireyler için el ele verelim.” dedi.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş ; hastane yönetimi olarak eğitimlere önem verdiklerini dile getirdi. Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş ;” bilgi paylaşıldıkça değer kazanır. Hastanemizde görev yapmakta olan doktorlarımız bilgi birikimlerini vatandaşlarımızla paylaşmaya hazırlanıyorlar. Hastalıklar konusunda daha bilinçli bireyler için bizler düğmeye bastık sıra sizde” dedi.