Duvarlar hiç bu kadar renkli olmamıştı!
26 Temmuz 2018

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Servisinin duvarlarını rengârenk çizgi film kahramanlarıyla boyadı. Hastane yönetimi bu uygulamayla birlikte Çocuk servisinde yatmakta olan çocukların hem hastane fobisini azalttı hem de hasta servislerini gri ortamdan alıp rengarenk çizgilerle çocuk dostu mekanı haline getirdi.

Hayırsever vatandaş Hüseyin Tel’in katkılarıyla yapılan bu renkli duvarlar açılışla hasta ve hasta ya
kınlarının beğenisine sunuldu.
Açılışa hasta çocuklar ve ebeveynleri, hastane yönetimi ve hayırsever Hüseyin Tel katıldı.
Tel; "Hastane ortamını çocuklarımız için hem daha renkli hem de çizgileri ile yaşayan, nefes alan bir yer haline getirmek istedik. Bizlere bu fırsatı veren hastane yönetimine bir kez daha teşekkür ederiz. Çocuklarımız yeter ki gülsün diyoruz." dedi.
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş ise katkılarından dolayı hayırsever Hüseyin Tel’ e teşekkür etti. Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş; ”Çocuk hastalarımız hastane ortamında gergin ve tedirgin olmaktadır. Bu tedirginlikleri gidermek adına duvarlarımızı öğretici, eğitici bilgilerle ve çizgi film kahramanları ile süslemeye karar verdik. Hayırsever vatandaşımız Hüseyin Tel sayesinde bu projemizi gerçekleştirdik, çok mutluyuz. İleri ki zamanlarda duvarlarımıza renk katmaya devam edeceğiz. Çocuk polikliniğimizi ve çocuk acil ünitemizin de duvarlarına renk katmak için kolları sıvadık.”dedi.

tel_cocuk_servisi.jpg