Doğum yapan annelere lohusa şerbeti...
07 Ağustos 2018

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni doğum yapan kadınların anne sütünü arttırması , bebeklerine rahatlık sağlaması amacıyla lohusa şerbeti ikram ediyor. 
Anne sütü dostu olan hastanede yönetim ekibinin anneleri emzirmeye yönelik çabaları devam ediyor. Bu kapsamda düzenli olarak yeni doğum yapan hastalarına lohusa şerbeti ikramında bulunuyor. 
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1-7 Ağustos Dünya Emzirme Haftası kapsamında kalıcı farkındalıklar oluşturmak adına yeni doğum yapan annelere, hastanenin ilk doğum hediyesi olan lohusa şerbetini ikram ederken bir yandan da emzirmenin önemine ve etkili emzirmenin teknikleri hakkında bilgilendirmeyi unutmuyor. 
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş; “lohusa şerbeti anne sütünü artıran ve bebeğin kolay ve tatlı süt emmesini sağlayan bir içecektir . Emzirme döneminde lohusa şerbeti içen annede süt miktarı ve kalitesi de artmaktadır. Biz ikramımızı yaparken sağlık çalışanlarımız yeni doğum yapan annelerimizi emzirmenin önemine dikkati çekerek tekniklerini hakkında bilgi veriyorlar. Böylelikle yüzlerce yıllık geleneğin yaşatılmasını sağlıyoruz hem de annelerimizi emzirmenin kendileri ve bebekleri açısında faydaları konusunda bilgilendiriyoruz”. dedi.

lohusa_serbeti_1.jpg

lohusa_serbeti_2.jpg

lohusa_serbeti_3.jpg