Hastanemizde bir ilk daha!
16 Ağustos 2018

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Dr.Öğr. Üyesi Fatih Aslan ve Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Caner Şahin gerçekleştirdikleri ortak operasyonla gözyaşı tıkanıklığı olan hasta Harun Ünlü’yü eski sağlığına kavuşturdu.
6 aydır sol gözünde sulanma, çapaklanma, şişme ve iltihaplanma sorunu olan hasta Harun Ünlü (36) tavsiye üzerine ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Fatih Aslan’a başvuruda bulundu. Gözyaşı kanalının tıkalı olduğu tespit edilen Ünlü’ ye ameliyat önerildi. Harun Ünlü kısa süre içerisinde KBB ve Göz uzman doktorlarının gerçekleştirdiği ortak bir operasyon ile eski sağlığına kavuştu. 
Dr.Öğr. Üyesi Fatih Aslan ve Doç. Dr. Caner Şahin, Ünal’ı ameliyat sonrası yatan hastalar servisinde ziyaret etti. 
Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Dr.Öğr. Üyesi Fatih Aslan: ”Hekim arkadaşlarıyla birlikte yapılmayan ameliyatları artık hastanede başarılı bir şekilde yapmanın gururunu yaşadıklarını, modern tedavi yöntemleriyle hasta konforunu ön planda tuttuklarını dile getirdi. Aslan; “Hastam Ünlü’nün şikayetleri doğrultusunda bir takım tetkikler istedim. Harun Ünal’ın sol gözünde sulanmayla birlikte iltihaplanma ve enfeksiyon vardı. Yapılan tetkikler ve muayene sonucunda hastanın gözyaşı kanalının tıkalı olduğunu tespit ettim. Bu doğrultuda KBB Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Caner Şahin’in klavuzluğu eşliğinde başarılı bir operasyon gerçekleştirdik. Hastamız eski sağlığına kavuştu. 1 gün sonra kendisini taburcu edeceğiz.” dedi. 
Şahin, gözyaşı kanal tıkanıklığının sadece göz içerisindeki nedenlerden değil burun içerisinde meydana gelen patolojik nedenlerden de olabileceğine dikkati çekti. KBB Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Caner Şahin : "Gözyaşı kanal tıkanıklığı göz içerisinde ya da burun içerisinde ki patolojik nedenlerden gerçekleşebilmektedir. Bu doğrultuda Göz içerisindekini KBB Uzmanı bilemez burun içerisindekini de Göz Uzmanı bilemez. Maksimum fayda için bu tür ameliyatlara iki farklı branş hekiminin aynı anda girmesi gerekmektedir. Bizler de bu bağlamda hastalarımızın konforunu sağlamak ve maksimum fayda için hastanemizde gözyaşı ameliyatlarını birlikte yapma kararı aldık.” dedi. 
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş yenilikçi sağlık hizmeti anlayışıyla hasta ve hasta yakınlarının daima yanında olacaklarını söyledi. Taşbaş; "Hekim arkadaşlarımı başarılarından dolayı teşekkür ederim. Hastamız Harun Ünal’a da acil şifalar diliyorum dedi.


39203703_1310850409045869_5277600777613869056_o.jpg