Rus tatilci şifayı ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde buldu.
12 Eylül 2018

Bisiklet kazası sonucunda burnunda doku kaybı olan Rus hasta Konstantin Nosov (27), 2 saat süren başarılı operasyonun ardından kulağından alınan parçanın nakledilmesi sonucu eski sağlığına kavuştu. 
7 Eylül Cuma günü bisikletten düşerek kayalık zemine düşen 27 yaşındaki Konstantin Nosov ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis birimine kaldırıldı. Kayalıklara çarpma sonucu burnunda doku kaybı olan rus hasta acil olarak Plastik, Rekonstrüjtif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Seçkin Aydın Savaş tarafından ameliyata alındı. Hasta Nosov’un sağ kulağından alınan kıkırdak doku burnunun kopan kısmına 2 saat süren başarılı bir operasyonla nakledildi. 

“Hastanemizde, doku nakillerini bundan sonra da başarılı bir şekilde yapmaya devam edeceğiz”

Plastik, Rekonstrüjtif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Seçkin Aydın Savaş ameliyatın başarılı geçtiğini ve hastanın bu durumdan çok memnun olduğunu söyledi. Dr. Savaş: “ Hastamız Nosov ‘un bisiklet kazası sonrasında Burun deliklerinden birisi tamamen yok olmuş, sağ tarafındaki kıkırdağını ve burun kanadını kaybetmişti. 2 saat süren ameliyat sonunda Konstantin Nosov ‘un hem burun kanadını oluşturduk hem de eksik olan kıkırdak bölgesini onardık. Böylelikle burnun çökmesini engellemiş olduk. Dokunun durumu gayet iyi. Halen takiplerimiz devam etmektedir.
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak artık doku nakli ve doku defektleri operasyonlarında ilerlemeyi planlamaktayız. İlerleyen dönemlerde büyük ameliyatlarla adımızdan sıkça söz ettireceğiz. En önemlisi de hastalarımızı sevk etmeden ilçe dışına gitmelerine gerek kalmadan tedavilerini hastanemizde gerçekleştirebileceğiz. Bizlere bu desteği veren ve destekleyen Başhekimimiz Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş ve hastane yönetimine çok teşekkür ederiz. “ dedi. 

“Başarılı bir ameliyatla sağlığıma kavuştum”

Başından geçen olayı anlatan Nosov ise başarılı bir operasyon geçirerek sağlığına kavuştuğu için hastaneye ve personellere teşekkür ederek, "Alanya'ya tatil için geldim bisikletimle gezmeye çıktım geçirdiğim trafik kazasıyla beni buraya getirdiler. Burnumda büyük hasar oluşmuştu. Başarılı bir ameliyatla eski sağlığıma kavuştum. Doktoruma ve hastaneye çok teşekkür ederim” diye konuştu.

burun2.jpg