ALKÜ’de Acil Servisler konuşuldu.
02 Kasım 2018

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Uz. Dr.Mehmet Akdağ’ın önderliğinde "Acil Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı " gerçekleştirildi. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime ,Antalya’nın doğu bölgesinde hizmet vermekte olan hastanelerin acil sorumlu hekim ve hemşireleri, başhekim yardımcıları katıldı. Düzenlenen toplantıda, hizmet sunumunda karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.
Uz. Dr.Mehmet Akdağ öncelikli takip ve özellikli planlama gerektiren Acil Servis uygulamasına ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi,SBÜ Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Manavgat Devlet Hastanesi ve Kepez Devlet Hastanesi’nde başlanacağını açıkladı. Dr. Mehmet Akdağ:” Bu uygulamayla birlikte Acil Servislerde birçok yenilikte beraberinde gelecektir. Amacımız acillerde yoğunluğu azaltarak hizmet kalitesini ve hasta memnuniyetini arttırmaktır. Bu doğrultuda Kalite birimlerinizden aldığımız istatistiklere dayanarak neler yapabileceğimiz yönündeki çalışmalarımız devam edecektir” dedi. 
Uzman Ahmet Güven’se acil servislerde günlük ortalama binin üzerinde hasta bakıldığına dikkati çekti. Güven: “ Acil servislerde binin üzerinde hasta bakılmaktadır. Sizlerden aldığımız istatistik bilgilere dayanarak sorunlarımızı görmekte çözüm odaklı çalışmalar yapmaktayız. İstatistik verilere baktığımızda il dışına sevk edilen vakaların ise genellikle psikiyatri hastaları olduğunu görmekteyiz. Bu sorunumuzu yakında çözeceğiz.” dedi. Toplantı daha soru cevap şeklinde devam etti. Acil Servis hekimlerinin sorunları ve istekleri masaya yatırıldı. Acil Sağlık Hizmetlerinin sunumunun daha kaliteli ve etkin yürütülmesi adına önemli kararlar alındı. 
Toplantıya katılan heyet, ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetim ekibinin eşliğinde Acil Servis’i ziyaret ederek yapılan yenilikleri ve çalışmaları yerinde izledi. KBRN (Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer kaynaklı tehlikeli maddelerin kasten, kazara veya doğal afetler sonucu ortama yayılarak insan ve çevre üzerinde yaratacağı olumsuz etkileri engellemek veya azaltmak amacıyla kurulan yer ) ünitesi ve evde bakım birimini de ziyaret eden ekip hastaneden ayrıldı.


acil1.jpg

acil2.jpg

acil11.jpg

acil5.jpg

acil6.jpg

acil8.jpg

acil15.jpg