Çavuşoğlu ve Gül ‘ün katılımıyla sosyal tesis hizmete açıldı.
11 Şubat 2019

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Alanya’ya kazandırılan “Hasta ve Hasta Yakınları Sosyal Tesis” in açılışı Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ‘ün katılımıyla gerçekleşti. 

Alanya'da hasta ve hasta yakınlarının barınma ihtiyacını karşılamak üzere hizmete açılan otel konforundaki tesisin açılış törenine; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Adalet Bakanı Abd
ulhamit Gül‘ün yanı sıra, Antalya Ak Parti ve MHP Milletvekilleri, Antalya Valisi Münir Karaoğlu, Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetimi, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Eğitimin yanı sıra Alanya'ya kazandırılan sağlık tesislerinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Bakan Çavuşoğlu, Konaklı ve Payallar bölgesinede 500 yataklı hastane yapılacağının müjdesini verdi. Mevlüt Çavuşoğlu: “ Şehir dışından gelen yabancı ve yerli turistler bu sağlık hizmetimizden ücretsiz olarak faydalanabilecekler. Bunun yanı sıra Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi için arazimiz hazır, yakında tıp fakültesini de ilçemize kazandıracağız" dedi. Geçen yıl 45 milyon turist ağırlandığını, 2023'te 70 milyon turist ve 70 milyar Dolar gelir hedeflediklerini kaydeden Bakan Çavuşoğlu, "İddia ediyorum ki biz biraz daha gayret edersek, ülkemizi iyi tanıtırsak, 2023'te sadece sağlık turizminden 50 milyar dolar kazanacağız. Bu da bizim tüm cari açık problemini çözecektir." dedi. 

hastaaçılış1.jpg

hastaaçılış2.jpg

hastaaçılış3.jpg

Adalet Bakanı Gül ise Türkiye’nin sağlıkta çağ atladığını söyledi. Abdulhamit Gül:” ‘Allah memleketimizden, devletimizden razı olsun' dedirtmek bizim en büyük görevlerimizdendir. Alanya’da bir üniversitenin olması ve bir tıp fakültesinin de yapılacak olması ilçenin sağlık turizminde de önemli adımlarla ilerlediğini bizlere göstermektedir. Türkiye'de her alanda halının altına süpürülmüş sorunlar var. Bizler bunları kaldırıp, çöze çöze ilerlemekteyiz ”dedi. 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise Türkiye'de son 16 yıldır vatandaşın sağlık hizmetine ulaşımında çok önemli işler yapıldığını anlattı. 
Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel 4 kattan oluşan, 24 odalı ve 50 kişi kapasiteli tesis 5 yıldızlı otel konforunda olduğunu söyledi. Türel, böyle bir tesisi vatandaşların hizmetine açmış olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını sözlerine ekledi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise tesisin hasta yakınları için otel konforunda tasarlandığını, sosyal belediyecilik anlayışının en iyi örneklerinden biri olduğunu ifade etti. Konuşmaların ardından Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Adalet Bakanı Gül, tesisin açılış kurdelesini protokol ile birlikte kesti.

hastaaçılış5.jpg

hastaaçılış4.jpg

hastaaçılış7.jpg