AKCİĞER YIRTIĞI OLAN HASTA SAĞLIĞINA KAVUŞTU.
25 Temmuz 2019

8 metre yükseklikten düşmesi sonrasında akciğerinde yırtık oluşan 17 yaşındaki İbrahim Cabir Lordoğlu, ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gördüğü tedavinin ardından eski sağlığına kavuştu.
İbrahim Cabir Lordoğlu’na yapılan ilk müdahalenin ardından, yüksekten düşme sonrasında akciğerinde yırtık ve buna bağlı olarak da kanaması olduğu tespit edildi. Hasta, yapılan tetkikler sonrasında Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Oktay Aslaner tarafından acil ameliyata alındı. Başarılı geçen ameliyatın ardından hasta 2 gün yoğun bakım servisinde takibe alındıktan sonra Göğüs Cerrahisi Servisine yatışı yapıldı. Kaburga kırıkları ve akciğer yırtığının erken müdahale gerektirdiğine dikkat çeken Dr. Öğr. Üyesi Oktay Aslaner, bu tür vakalarda geç kalınması durumunda ölüme sebebiyet verebileceğini ifade etti. Aslaner, ”Hastamız bize yüksekten düşme sonrasında ağızdan kan gelmesi şikayetiyle başvurdu. Acil Servis Birimimizle yürüttüğümüz koordineli çalışma sonrasında hızlı bir şekilde hastanın tetkiklerini gerçekleştirdik. Yapılan ilk müdahalenin ardından Lordoğlu‘nu acilen ameliyata aldık. Akciğerinin üçte bir kısmını çıkararak kanamasını durdurmayı başardık. Hastamızın yaşının genç olması ve kanamasının çok olması şartları zorlaştırmakta, risk faktörünü ise arttırmaktaydı. O yüzden zaman bizim için çok önemliydi. Hastamızın eski sağlığına kavuştuğunu görmek bizleri de çok mutlu etti” dedi.

Baba Şerafettin Lordoğlu ise oğlunun tekrardan eski sağlığına kavuştuğunu görmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Şerafettin Lordoğlu, ”Oğlumu düştükten hemen sonra Gazipaşa Devlet Hastanesi’ne getirdim. Burada ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevkini gerçekleştirdiler. O an benim için saniyeler yıl gibi geliyordu. Sağlık çalışanları oğlumun her safhasında bizlerle yakından ilgilenerek bilgilendiriyorlardı. Çok üzüntülü bir şekilde geldiğimiz bu hastaneden şuanda mutlu bir şekilde ayrılacağız. Başta Dr. Öğr. Üyesi Oktay Aslaner’e, hastane yönetimine, Acil Servis Birimi ve sağlık çalışanlarına ilgilerinden ve yardımlarından dolayı teşekkürü bir borç biliriz” diye konuştu.


düşme1.jpg

düşme2.jpg