KALAN HASTANEYİ YERİNDE İNCELEDİ.
25 Eylül 2019

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne Rektör olarak atanan Prof. Dr. Ekrem Kalan, Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ile bir araya gelerek hastanenin son durumu hakkında bilgi alıp istek ve önerilerini dinledi. Ziyaret sırasında hastane binasının son durumunu da yönetim birimiyle birlikte yerinde inceleyen Prof. Dr. Kalan hastalarla görüşerek önerilerini dinledi.

“ÜNİVERSİTE OLARAK HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ”

Göreve yeni atanan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ile bir araya gelerek sağlık hizmeti adına yapılacak projeler ve hedefler ve eksiklikleri doğrultusunda fikir alışverişinde bulundular. Hastane Binasını Başhekim Prof. Dr. Lakadamyalı ve ekibiyle birlikte gezen Kalan yerinde incelemelerde bulunarak hekimlerle, hasta ve hasta yakınlarıyla bir araya gelerek istek ve önerilerini dinledi. Önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ekrem Kalan: ”Halka hizmet noktasında önemli bir misyon üstlenen Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesini yerinde görmek yetkilileri ile tanışmak bir takım incelemelerde bulunmak istedik. Hepimizin hastanesi olan bu kurumu daha iyiye ulaşması adına; insan kaynakları, teknik ekipman, fiziki koşullar ve alt yapılar ile ilgili konuları konuşmak için Sayın Başhekimimiz Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ile bir araya geldik. Bu süre zarfında hastanemize başvuran hasta ve hasta yakınları ile de görüşme imkanı bulduk. Onların fikir ve önerilerini de dikkate alarak bir takım notlar aldık. Ufak eksiklikler her daim vardır. Bunlar büyük hedeflere yürüyebilmemiz için bizleri motive edecektir. Bundan sonraki süreçte elimizden gelen her türlü desteği bizler vermeye hazırız." Dedi.

“ALANYA HALKINDAN SABIR BEKLİYORUZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı halkımızdan sabır bekliyoruz dedi. Prof. Dr. Lakadamyalı: “Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ile birlikte kullanımına ilişkin usul ve esaslar hakkında bir protokol imzalandı. Bu durum bize güç ve kuvvet verdi. Üniversitemize mensup 50’nin üzerinde öğretim üyesi aktif olarak hastanemizde görev yapmaktadır. Bu ziyaret çerçevesinde personelimizi etkin ve doğru bir şekilde nasıl kullanabiliriz, halkımızın hizmet kalitesini nitelik olarak nasıl arttırabilirize yönelik çözüm yolarını bulma konusunda sayın rektörümüzle birlikte istişarede bulunduk. Bu süre zarfında Alanya halkımızdan sabır bekliyoruz. Eksiklerimizi üniversitesizinde katkılarıyla, Sayın Rektörümüzün inisiyatifinde çözeceğimize inancım tamdır. Diye konuştu.

kalan4.jpg

kalan2.jpg

kalan3.jpg