ALKÜ ALANYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE BAKAN DESTEKLİ DEV BÜTÇE.
23 Kasım 2019

Alanyalı Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’nun girişimleri sonucunda kazandırılmak istenilen yeni tedavi merkezleri için Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Bütçe Daire Başkanlığı tarafından genel bütçeden tahsil edilen 4 milyon 500 bin gibi dev bütçe ödeneği onaylandı.
Alanyalı Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’nun ve bölge Milletvekillerinin katkılarıyla ilçeye kazandırılmak istenen yeni tedavi merkezleri için Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Bütçe Daire Başkanlığı tarafından genel bütçeden tahsil edilen 4 milyon 500 bin gibi dev bütçe ödeneği onaylandı.
Geçtiğimiz gün bir dizi ziyaret ve açılışlar için Alanya'ya gelen Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine ziyarette bulunmuş, Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı tarafından hastanenin ihtiyaçlarını belirten bir brifing sunulmuştu. Prof. Dr. Lakadamyalı ziyaret esnasında Bakan Çavuşoğlu’ndan sadece Alanya için değil bölge için de büyük önem arz eden Üreme Yardımcısı Tedavi Merkezi, Onkoloji Merkezi ve Kalp Merkezinin ilçeye kazandırılması yeni tedavi merkezlerinin açılması yönünde kendisinden destek istemişti. İlçe idari amirlerinin de yer aldığı toplantıda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bu konuda yakından ilgileneceğinin sözünü vermişti. Antalya ve Alanya’nın sorunları ile yakından ilgilenen Çavuşoğlu Ankara’ya dönmesinin ardından bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Bütçe Daire Başkanlığı ile görüşmede bulunarak 4 milyon 500 bin gibi dev bütçeli ödeneğin onaylanmasına katkı sağladı.
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Bütçe Daire Başkanlığı tarafından genel bütçeden tahsil edilen ödenek ile birlikte sağlık alanında yapılanmaların ve yeniliklerin önünün açıldığını söyledi. Başhekim Prof. Dr. Lakadamyalı: ”Hastanemizin vizyonunu yenileyerek; kısa,orta ve uzun vadede projelerimizi hayata geçirmek, sağlıkta bir ivme kazanmak istiyoruz. Bu doğrultuda hazırladığımız çalışmalarımızı Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile paylaştık. Sağlık alanında ilçemizde hem hizmet sunumunda hem de hizmet sunumunun niteliği konusunda bir takım değişiklikler için çalışmalarımıza ve projelerimize değindik. Kendisinin de desteğiyle ile ilçe hastanemizi daha ileriye taşımak adına görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni tedavi merkezleri için aldığımız ödenekle birlikte ilk olarak Kalp Merkezini hastanemize kazandırmayı hedefliyoruz. Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi ile Üreme Yardımcı Tedavi Merkezi için de yazışmalarımız devam etmektedir. Ülkemize ve Alanya’ya gönül veren Dış İşleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na sağlık alanında verdiği desteklerden dolayı minnettarım. Bir kez daha şahsım, çalışanlarım ve Alanya halkı adına teşekkür ederim” diye konuştu.

ödenek1.jpg

ödenek2.jpg

ödenek3.jpg