ALKÜ’DE HEKİM ADAYLARI BEYAZ ÖNLÜK GİYDİ.
23 Kasım 2019

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, hekim adaylarına Beyaz Önlük Giyme Törenine ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı da katılımcılar arasında yerini aldı.
22 Kasım Dünya Diş Hekimliği Günü ve içinde bulunduğu haftanın Ağız Diş Sağlığı Haftası olması münasebetiyle ALKÜ Diş Hekimliği Fakültesi tarafından 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlendi. Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, AHEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Alanya Emniyet Müdürü Alper Avcı, Dekanlar, ALKÜ Daire Başkanları, akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Konuşmaların ardından eğitime bu yıl başlayan diş hekimi adaylarına beyaz önlükleri giydirildi.
Arkalarından gelen genç ve aydın nesli görmenin mutluluğunu yaşadığını ve bir o kadar da gururlandığını dile getiren Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı; yürüyecekleri bu eşsiz yol haritasında kendilerine başarılar diledi.
Tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

önlük1.jpg

önlük2.jpg

önlük3.jpg

önlük4.jpg

önlük5.jpg

önlük6.jpg