ALKÜ ALANYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE YENİ DÖNEM.
18 Aralık 2019

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, tıpta uzmanlık eğitimi verebilmek için ilk adımı attı.4 Aralık 2017 tarihinden itibaren yeni hizmet binasında vatandaşlara sağlık hizmeti vermeye başlayan ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nden bir başarı daha. Son dönemlerde yaptığı hizmetler ve oluşumlarla adından sıkça söz ettiren ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastane’si, Sağlık Bakanlığına bağlı Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından ilk kez denetlendi. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı bunun çok büyük bir başarı olduğunun altını çizerek; ”3. Basamak sağlık tesisi olma yolunda büyük adımlarla ilerliyoruz“ dedi.

“HASTANEMİZİN ÇATISI ALTINDA UZMANLIK EĞİTİMİ VEREBİLECEĞİZ”

Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, ”Bir hastanenin Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından denetlenebilmesi için öncelikle belli sayıda öğretim görevlisi sayısına ulaşması, gerekli fiziki koşulları sağlaması, yeterli teknik donanım ve ekipmanlara sahip olması gerekmektedir. Hastanemiz bütün şartları sağlamaktadır. Bir Eğitim ve Araştırma Hastanesi sadece sağlık hizmeti üretmez ayrıca eğitim ve araştırma faaliyetlerini de yürütmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda bugün eski kabuğumuzdan sıyrılıp yeni kimliğimize büründük. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu yeni oluşumla birlikte sadece tıp fakültesi öğrencilerine eğitim vermeyecek, kendi bünyesinde asistan yetiştirebilecektir. Hastanemizde 53 öğretim görevlimizle birlikte el ele vererek ihtisasını sağlık tesisimizde yapacak olan doktorlarımızın yetişmesine katkı sağlayıp, ülkemize kazandırabileceğiz” dedi.

“ASİSTAN YETİŞTİRECEĞİMİZ BRANŞLAR İÇİN BAŞVURUDA BULUNDUK”

Üretmek ve yeni oluşumlara yön vermek için çalışmalara hız verdiklerini dile getiren Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, uzman hekim yetiştirilecek branşları açıkladı. Başhekim Prof. Dr. Lakadamyalı : “Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Ortopedi, Radyoloji, İç Hastalıkları, Kadın Doğum, Mikrobiyoloji ve Acil Tıp alanlarında uzman hekim yetiştirebilmek için başvurularımızı yaptık. Bugün de denetimle birlikte bu oluşumun ilk temeli atmış bulunmaktayız. Bir ilçe için çok büyük bir başarı olan bu durumun aktif hale gelmesi için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Türk tıp camiasına ve Alanya halkına hizmet ve katkılarımız artarak devam edecektir. Bu başarı herkesin başarısıdır” diye konuştu.


eğitim 1.jpg

eğitim 2.jpg

eğitim 3.jpg

eğitim 4.jpg

eğitim 5.jpg