KORONA KAHRAMANLARINA TEŞEKKÜR
17 Haziran 2020


Covid-19 pandemisi ile mücadele süresince acil servis biriminde çalışan doktorlara teşekkür belgesi takdim etti. 
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, normal hayata dönüş sürecine kademeli olarak geçilmesinin ardından ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ziyarette bulundu. Ziyarette, Rektör Kalan’a, ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Aslan, Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Yağdır’da eşlik etti.  Pandemi sürecinde gösterdikleri kahramanlık ve özverili çalışmalarından dolayı COVID-19 kahramanlarına teşekkür eden Rektör Kalan, Mart ayından bu yana koronavirüs ile mücadele eden acil servis biriminde hizmet veren doktorlara teşekkür belgesi takdim etti. 
“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ BÜYÜK FEDAKÂRLIK GÖSTERDİ” 
Mücadelenin en ön safında yer alan tüm çalışanlara hitap eden Rektör Kalan, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde gece gündüz demeden, büyük fedakârlıklarla ülkemizi ve milletimizi sağlıklı günlere kavuşturmak adına mücadelenin en ön safında yer alan tüm sağlık çalışanlarımıza gayretlerden dolayı teşekkür ederim.  Pandemi süreci sırasında sağlık çalışanları için sağlık kahramanları gibi ifadeler kullanıldı. Ne yaparsak yapalım, ne söylersek söyleyelim, bu süreçte sağlık çalışanlarının göstermiş olduğu çabayı, karşılaşmış oldukları riskleri asla ifade edecek bir söz veya bir kelime yoktur. Verdiğiniz mücadeleden dolayı sizlerle gurur duyuyorum” dedi.
Tüm dünyayı etkisi altına alan covit-19 salgınında pandemi hastanesi olarak sağlık çalışanlarının   üstün bir çaba ve gayret gösterdiğinin altını çizen Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ise bu  dönemde çok iyi organize olduklarını dile getirdi.Prof. Dr. Lakadamyalı: “  Pandemi süresince Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan ve Alanya ilçe Sağlık Müdürü   Dr.Abdullah Yağdır  ile senkron halinde çalışıp,  birlikte yol aldık. Bütün hekim arkadaşlarımız ve sağlık çalışanlarımız bu sürede özverili bir şekilde çalışıp hastanemizin lokomatifini oluşturdular. Bu başarıda Üniversitemizin payı ve katkısı büyüktür. Acil Servis Birimimizde hizmet veren hekim arkadaşlarımız bu evrede ilk temasın olduğu yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Karşılaşmış oldukları risk ise tartışılamaz. Vicdani ve iş yükü sorumluluklarının üstesinden gelen her bir arkadaşımı tebrik ediyor , başarılarının devamını diliyorum  “diyerek sözlerini noktaladı.