LAKADAMYALI PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRMEYE DEVAM EDİYOR. ONKOLOJİ ÜNİTESİNİN İLK ADIMI ATILDI
02 Kasım 2020


ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde oluşturulan Kemoterapi, talasemi ve Aferez Üniteleri vatandaşların  hizmetine açıldı.

 Projelerini tek tek hayata geçirmeye devam eden Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı;  Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Volkan Karakuş’un bünyelerine katılmasıyla birlikte  Onkoloji Ünitesinin ilk ayağı olan  Kemoterapi, Talesemi  ve Aferez Ünitelerini hizmete açtıklarını duyurdu. Hematoloji Uzmanı ile sürekli istişare halinde bulunduklarını belirten Prof. Dr. Lakadamyalı yakında Medikal Onkoloji Uzmanında hastane bünyesinde hizmet vereceğini açıkladı. 

“KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İÇİN ALT YAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK”

Hematoloji Uzmanı  Doç. Dr. Karakuş ile birlikte yeni hizmete açılan birimleri gezen Başhekim Prof. Dr. Lakadamyalı bu hizmetten faydalanmaya başlayan  hastalar ile bir araya gelerek onların görüş ve önerilerini dinledi. Doç. Dr. Volkan Karakuş yerli hastalarının yanı sıra yabancı hastaların da bu hizmetten faydalandığını belirtti. Hastane bünyesinde yakında kök hücre tedavisine başlayacaklarını  duyuran  Doç. Dr. Karakuş ;Başhekim Prof. Dr. Lakadamyalı ile birlikte gerekli alt yapı çalışmalarına başladıklarını sözlerine ekledi. 

Hastane bünyesinde verilen yeni hizmetler hakkında açıklama yapan Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, “Bölgemizin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yeni bölümlerin açılması için çalışıyoruz.  9 Eylül 2019 tarihinde göreve gelirken Alanya halkımıza bir takım sözler vermiş, projeler sunmuştuk. Bu çerçevede çalışmalarımıza öncelikle acil sağlık hizmetlerinin eksiksiz hale gelebilmesi için Kalp Merkezimizi ve Koroner Anjiyografi Ünitemizi aktif kullanıma sunduk. Yaklaşık 600 hastamız bu hizmetten faydalanarak, eski sağlığına kavuştu. Tüp Bebek Tedavi Merkezi’nin ilk ayağı olan İnfertilite (Aşılama) Ünitesi ve Androloji Laboratuvarını hastaların hizmetine açarak bebek sahibi olmak isteyen ailelere umut olduk. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi‘nden yapılan görevlendirmelerle birlikte yeni çalışmaları  halkımızın hizmetine açtık. Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Volkan Karakuş’un ailemize katılmasıyla birlikte Onkoloji Merkezimizin kurulması için ilk adımı attık. Öncelikle kan hastalıklarından kaynaklanan kanserlerin tedavisi için yeni ünitelerimizi faaliyete geçirdik. Sağlık hizmetinin sunumunun genişletilmesi, çeşitlendirilmesi, ilerlemesi ve kalitenin artması yönündeki çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu kapsamda Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi'nin (AMETEM) hayata geçmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz “dedi. 

KEMOTERAPİ’DEN KİMLER FAYDALANACAK? 

İlçemizde sağlık yatırımlarının hızla devam ettiğini belirten Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, ” Yeni ünitelerin açılmasıyla birlikte kan ayrıştırma işlemleri artık sağlık tesisimizde yapılabilmektedir. Hematoloji biriminin hastane bünyesine kazandırılmasıyla birlikte ; Ayaktan Kemoterapi Hazırlık Ünitesi, Ayaktan Kemoterapi Birimi, Aferez ve Talasemi Üniteleri hastaların hizmetine girdi. Burada kan, lenf ve kemik iliği hastalıklarından kaynaklanan bir takım kanser hastalarımızın tedavilerine katkı sağlıyoruz. Yine bölgemizde sık rastlanan ve Talasemi diye adlandırdığımız kan hastalıklarının  sık aralıklarla yapılan  kan transferlerini aynı birimimizin çatısı altında gerçekleştiriyoruz. Akdeniz bölgesine ait bir rahatsızlık olan şehrimizde de sıklıkla gördüğümüz Orak hücreli anemi başta olmak üzere bu tür rahatsızlıkların tedavisi için de  Aferez Birimimizi hizmete açtık. Bütün çabamız Alanya’mıza en üst seviyede, herkesin eksiksiz ulaşabileceği nitelikli bir sağlık hizmeti sunmaktır. Bu sağlık hizmetlerinin ilçemize kazandırılmasında öncülük eden başta Dış İşleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve bölge millet vekillerimize teşekkür ederim. Sağlık Bakanlığımız her konuda bizleri sürekli desteklemektedir. Ortak kullanım olan hastanemizde Rektör Hocamız Prof. Dr. Ekrem Kalan’ın desteği ile birlikte hizmet ağımızı genişletmekte, nitelikli bir hale getirmekteyiz” diyerek sözlerini noktaladı.  DSC_0165.JPG

DSC_0167.JPG