KORONAVİRÜS NEDENİYLE 40 GÜN YOĞUN BAKIMDA KALAN HASTA AŞININ ÖNEMİNE VURGU YAPTI
19 Kasım 2021

Yeni tip koronavirüse yakalanarak 40 gün boyunca yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren 28 yaşındaki Hasan Aysoy, yaşadıklarını aktararak aşı olmamaktan duyduğu pişmanlığı anlattı. Koronavirüse yakalanan ve evde fenalaşarak Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servise başvuran 28 yaşındaki Hasan Aysoy, kandaki oksijen değerinin düşük olması nedeniyle yoğun bakıma alındı. Solunum cihazına bağlanan Aysoy, 40 günlük yoğun bakım sonrası yaşam mücadelesini kazandı. Solunum cihazına bağlanarak gördüğü tedaviyle sağlığına kavuşan Hasan Aysoy ailesiyle birlikte doktoru Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Mehmet Mert Tuna’yı ziyaret edip teşekkür etti. Aysoy, yaşadığı bu zorlu süreçte aşı olmadığı için çok pişman olduğunu ifade ederek yaşadığını kimsenin yaşamasını istemediğini bu yüzden herkesin bir an önce aşı olması gerektiğini söyledi. Ve herkesi aşı olmaya davet etti.
“SAĞLIK ÇALIŞANLARI HEP YANIMIZDAYDI”
Aysoy’un ablası Memnune Candan(35), kardeşinin yaşamla ölüm arasında verdiği mücadelede kendilerine en büyük desteği doktorlarının ve sağlık çalışanlarının verdiğini ifade ederek konuşmasına şu şekilde devam etti. “ Bu sürede en büyük destekçilerimiz doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız oldu. Çok zorlu bir süreçten geçtik. 40 gün boyunca doktorlarımız ve hemşireler hep yanımızdaydı. Hastanemizde çok güzel ilgilendiler. Bizi bu zorlu süreçten kurtarıp ayağa kaldırdılar. Almış olduğumuz hizmetten dolayı teşekkür ederiz. Bizler ailesi olarak kardeşimin hastaneden iyileşerek kalktığını gördüğümüz için mutluyuz. Ben hastanede kaldığım sürece, koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda yatan diğer hastaların hep aşısız olduğuna şahit oldum. Kendim de covid geçirmeme rağmen rahat atlattım. Bu yüzden aşının beni koruduğuna inanıyorum. Herkesin aşı olması gerektiğini düşünüyorum “dedi
“AŞI, MASKE, SOSYAL MESAFEYE UYALIM”
Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Mehmet Mert Tuna, hastanın genel durumuna ilişkin bilgi verdi.” Hastamız 3. gününde evde kötüleşip hastaneye başvuruyor. Satürasyonu düşük olması nedeniyle yoğun bakımda uzun bir süreç geçirdi. 40 günlük tedaviden sonra hastamızı sağlıklı bir şekilde taburcu ettik. Bu süreçte Hasan Bey birçok badire atlattı. 40 günün sonunda ise kazanan biz olduk. Kapanmaların iptal edilmesinden sonra halkımız maalesef bir rehavete kapıldı. Maskeyi daha az kullanır hale geldi. Korona pandemisi sona ermedi ve hala devam ediyor. Aşılarımızı lütfen olalım. Maske, sosyal mesafe kurallarına uyalım. Bir hekim olarak herkesin aşı programını tamamlamalarını öneriyorum ”diye konuştu.