SAĞLIK ÇALIŞANLARI ADINA HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU.
19 Ağustos 2021


Alanya Orman işletme Müdürlüğü öncülüğünde korona virüs salgınıyla mücadelede en ön saflarda yer alan sağlık çalışanları adına hatıra ormanı oluşturularak 5 bin fidan toprakla buluştu.
Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde başlatılan Sağlık çalışanları adına hatıra ormanına Alanya Orman İşletme Müdürlüğü ’de destek verdi. Alanya’nın Avsarlar bölgesinde 50 bin metre kare alana; görevi başında şehit olan ve fedakârca çalışan sağlık çalışanları adına hatıra ormanı oluşturuldu. “Sağlık Kahramanları “adlı hatıra ormanının fidan dikim törenine; ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, Alanya İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir, Alanya spor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Etli, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ayla Alkan Yavuz ve birçok sağlık çalışanı katıldı.
Alanya Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez konuşmasında;” Bugün bize nefes olan sağlık çalışanları ve yarın gelecekte bizlere nefes olacak olan ağaçlarımız için bir araya geldik. Salgınla mücadelede insan üstü bir gayret gösteren kendisinin ve ailesinin sağlığından önce vatandaşın sağlığını düşünen, bu süreçte gecesini gündüzüne katan, Covid-19 hastalığına yakalanmış, hayatını kaybetmiş sağlık çalışanlarımızın hatıralarını yaşatmak ve bu süreçte görev alan Kahraman Sağlıkçılarımıza karşı vefa örneği göstermek adına bugün bir aradayız. “dedi.
14 Mart Tıp Bayramı kapsamında yapılan etkinlikte Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı; Tıp Bayramının önemine değindi. Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı’nın kendilerini onura ettiğini belirten Başhekim Prof. Dr. Lakadamyalı:” Korona virüsle mücadelede ön saflarda yer alan sağlıkçılarımız adına dikilen bu fidanlar, verilen bu mücadelenin meşalesi olacaktır. Düzenlenen bu aktivitede emeği geçen Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez’ e teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.
Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz. Hadis-i şerifin sözleriyle başlayan Dr. Aldemir:” Sağlıkçılarımız tüm dünyayı etkisi altına alan salgında canlarını kaybetme pahasına dahi görevi başında yerlerini aldı. Böyle güzel bir etkinlikle bu durumun ölümsüzleştirilmesi bizleri onurlandırmıştır. Teşekkür ediyoruz ”dedi.

fidan 1.jpg