HASTANEDE YOĞUN BAKIM HEMŞİRELİĞİ EĞİTİMLERİ SONA ERDİ
19 Ağustos 2021

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı yetki kapsamında 2021 yılının ilk “Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı’nı“ online olarak düzenledi.
22 Şubat 2021 tarihinde başlayan ve 6 hafta devam eden online eğitimlerde, 12 sağlık çalışanı “Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikası” almaya hak kazandı. Gerçekleştirilen eğitimde Yoğun Bakım Hemşiresi Şahin Acar tarafından kursiyerlere; salgın ile mücadelede kritik hasta yönetimi,  yoğun bakım temel ilkeleri, görev yetki ve sorumlulukları, solunum izlenmesi, yoğun bakım ünitelerinin özellikleri, pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının hem kendilerini hem de yoğun bakım hastalarını korumaları ve daha iyi yönetmeleri konularında bilgi paylaşımında bulundu. İnternet üzerinden yeterlilik ve uygulama alanından başarılı olan katılımcılara belgeleri Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı tarafından taktim edildi.  
Başhekim Prof. Dr. Lakadamyalı; yoğun bir tempoyla çalışmalarına rağmen kendilerini geliştirmeye ve alanındaki bilgi ve becerilerini arttırmaya yönelik verilen bu eğitimlere katılarak sürekliliği sağlayan herkese teşekkür etti. Prof. Dr. Lakadamyalı, “Sağlık hizmetleri sürekli değişim ve gelişim halindedir. Bakanlığımızın düzenlediği bu eğitimler sayesinde her biriniz alanında eğitimli, etkin, uzmanlaşmış ve başarılı olma yolunda emin adımlarla ilerliyorsunuz. Hastane bünyesinde kendi branşında daha başarılı ve kalifiyeli sağlık çalışanlarımızla kaliteli bir sağlık hizmeti ağı sunmaya çalışıyoruz. Her birinize mesleği adına ilerleme çabasından dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışma hayatınızda başarılar diliyorum" dedi 

DSC_0679.JPG